« سوالات متداول »

آیا سرمایه‌گذاری در ملّی‌ سرمایه شرعی است؟

تمامی پروژه‌ها در ملّی‌ سرمایه با توجه به استفتاء مراجع تقلید یک قرارداد شرعی و قانونی بوده و منطبق بر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

آیا اطلاعات هویتی، مالی و سرمایه‌گذاری من، محرمانه باقی می‌ماند؟

کلیه این اطلاعات، نزد سکوی ملّی سرمایه به امانت، نگهداری و به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.

میزان سود سرمایه‌گذاری چقدر است؟

1)سود سرمایه‌گذاری سپرده محور پایان دوره وابسته به مدت زمان سرمایه‌گذاری بوده و از حداقل 30 تا حداکثر 40 درصد متغیر است. 2)سود سرمایه‌گذاری سپرده محور روزشمار وابسته به مدت زمان سرمایه‌گذاری بوده و از حداقل 30 تا حداکثر 34 درصد متغیر است. 3)سود سرمایه‌گذاری پروژه محور وابسته به مدت زمان سرمایه‌گذاری و نوع پروژه بوده و حداقل 30 درصد می‌باشد که به صورت ماهانه و یا پایان دوره قابل پرداخت است.

آیا امکان لغو بسته سرمایه‌گذاری پیش از موعد سر رسید، وجود دارد؟

1) در سرمایه‌گذاری روز شمار، در صورت لغو بسته توسط کاربر، سود سرمایه‌گذاری بر مبنای سالانه 10 درصد محاسبه و سرمایه اولیه پس از کسر سودهای برداشت‌ شده، به حساب وی واریز می‌گردد. 2) در سرمایه‌گذاری پایان دوره، در صورت لغو بسته توسط کاربر، سود سرمایه‌گذاری بر مبنای سالانه 10 درصد محاسبه و همراه با سرمایه اولیه، به حساب وی واریز می‌گردد. 3) در سرمایه‌گذاری پروژه محور، امکان لغو سرمایه‌گذاری پیش از موعد سررسید، وجود ندارد.

دوره‌های زمانی سرمایه‌گذاری در ملّی سرمایه، به چه صورت است؟

دوره‌های زمانی سرمایه‌گذاری، بسته به روش دریافت سود (روز شمار یا پایان دوره) 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه، یکساله و 18 ماهه می‌باشد.

تسهیلات به چه پروژه ها و کسب‌وکارهایی تعلق می‌گیرد؟

1)در نوع سرمایه‌گذاری سپرده محور، منابع ملّی سرمایه به صورت سرمایه در گردش در پروژه‌های سودآور پیشخوان ملّی با ضریب نقد‌شوندگی بالا، سرمایه‌گذاری می‌گردد. 2) در سرمایه‌گذاری‌ های خارج از چهار چوب پیشخوان ملّی و نوع سرمایه‌گذاری پروژه‌ محور، اولویت ملّی سرمایه بر سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، تولیدی و صادراتی می‌باشد.

آیا برای استفاده از خدمات ملّی سرمایه، احراز هویت لازم است؟

استفاده از تمام خدمات حوزه‌های مالی و سرمایه‌گذاری، نیاز به احراز هویت دارد. این مساله برای امنیت مالی و سرمایه‌گذاری کاربران انجام می‌شود.

خدمات سامانه به چه صورت ارائه می‌شود؟

خدمات ملّی سرمایه، هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری، در دفاتر اداری ملّی سرمایه و پیشخوان ملّی ارائه می‌شود.

حداقل میزان سرمایه‌گذاری چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه‌گذاری یک میلیون ریال می‌باشد.

بازگشت اصل پول و سود سرمایه چگونه تضمین می‌شود؟

تمامی پروژه‌ها در ملّی سرمایه توسط یک بانک یا یک صندوق معتبر ضمانت شده‌اند. در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی، طبق ضمانت‌نامه صادر شده اقساط سود و اصل پول سرمایه‌گذاران بدون تأخیر توسط بانک یا صندوق ضمانت‌کننده پرداخت می‌گردد.

ریسک سرمایه‌گذاری در ملّی سرمایه چقدر است؟

تمامی انواع سرمایه‌گذاری در سکوی ملّی سرمایه صد در صد امن و بدون ریسک است. سرمایه‌گذاری شما توسط ضمانت‌نامه تعهد پرداخت صادره از بانک‌ها یا صندوق‌های پژوهش و فناوری ضمانت شده است. ضمانت‌نامه‌های بانکی تعهد پرداخت به صورت آنی و بدون تشریفات اداری توسط بانک صادر کننده قابلیت نقد‌شوندگی داشته و در صورتی که سرمایه‌پذیر به هر دلیلی در بازپرداخت سرمایه و سود توافق شده تاخیر داشته باشد، ظرف 24 ساعت نقد و به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌گردد. با اینکه دریافت ضمانت‌نامه تعهد پرداخت به‌تنهایی صد در صد ریسک را پوشش می‌دهد، سرمایه‌گذاری در ملّی سرمایه از 3 ویژگی امنیتی برجسته دیگر نیز برخوردار است. این ساختارها باتوجه‌به اساسنامه سازمانی ملّی سرمایه تنظیم و برنامه‌ریزی شده تا در موارد غیرقابل‌پیش‌بینی نیز پشتوانه قطعی سرمایه‌گذار باشد. 1) تمامی سرمایه‌گذاری‌ها توسط ضمانت‌نامه تعهد پرداخت صادره از بانک‌ها یا صندوق‌های پژوهش و فناوری ضمانت شده‌است. 2) مجاری سرمایه‌گذاری ملّی سرمایه توسط دو کار گروه ارزیابی (الف) و (ب) و همچنین کمیسیون ارزیابی مورد بررسی و تایید قرار می‌گیرد. 3) 10 درصد از سود تمامی بسته‌های سرمایه‌گذاری و کلیه درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی ملّی سرمایه در صندوق درون سازمانی بیمه سرمایه‌گذاری موسوم به «ملّی بان» قرار می‌گیرد. این پروتکل اطمینان، در کنار ضمانت‌نامه‌های تعهد پرداخت دریافت شده از سرمایه‌پذیران، ضامن امنیت سرمایه‌گذاری‌ها در نوسانات اقتصادی خواهد بود. 4) ملّی سرمایه عضوی از یک سازمان بزرگتر به نام "پیشخوان ملّی" می‌باشد که حامی، ناظر و ضامن تمامی فعالیت‌های تجاری سامانه است. به علاوه آن تمامی کسب‌وکارهای عضو «پیشخوان ملّی» پشتوانه اقتصادی ملّی‌ سرمایه می‌باشند. باتوجه‌به موارد بالا، چنانچه حتی بانک نیز از پرداخت وجه ضمانت‌نامه به دلایلی چون ورشکستگی و غیره خودداری نماید، سرمایه‌گذار ملّی سرمایه همچنان سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسودی خواهد داشت. این ویژگی‌ها نقطه تمایز ملّی‌ سرمایه با هر سکوی سرمایه‌گذاری دیگری است.